O wydrukach artystycznych Fine Art & Giclée

Manufaktura wydruku to przede wszystkim kunszt w wydrukach fotografii Fine Art oraz prac Giclée. Dzięki naszej praktyce, dobrej znajomości tematyki papieru oraz zapleczu technicznym tworzymy artystyczne wydruki w dużym formacie.

Nasza Manufaktura to połączenie historycznych technik tworzenia papieru z nowoczesnymi technikami druku atramentowego. Do tworzenia naszych wydruków używamy 11 kolorowych ploterów marki Epson. Tworzymy pomost porozumienia między materiałami typu Fine Art a nowoczesnym drukiem cyfrowym.

Nasze materiały zdobywamy z dobrze nam znanych źródeł. Wszystkich dostawców dobieramy bardzo starannie tak by nasi rzemieślnicy druku mogli podpisać się pod każdym wydrukiem opuszczającym naszą pracownię.

Najstarszy producent dostarczający do nas swoje papiery Pochodzi z Japonii a jego historia z papierem sięga ponad 1300 letniej tradycji. Najmłodsza fabryka tworząca dla nas podłoża to firma z blisko 100 letnią tradycją w produkcji papieru. Wszystkie podłoża podlegają starannej selekcji, tak by nasze wydruki charakteryzowały się nieskazitelną jakością papieru.

W naszej pracowni kładziemy wielki nacisk na właściwe przygotowanie oraz właściwe przeprowadzenie procesu druku.

Chcesz zapytać się lub zamówić wydruki Fine Art i Giclée?
[Napisz do nas czego szukasz a odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy]

Jakość pradawnego druku w Manufakturze

Przykładamy wielką wagę do ręcznego procesu przygotowania przed drukiem oraz do samego procesu druku pigmentowego. W skład naszego procesu druku wchodzi:

 • ręczny proces selekcji stosowanego podłoża do druku
 • wydruki próbne powierzonych nam prac
 • wydruk właściwy powierzonej pracy w formatach do 1x2,5m
 • ręczny proces inspekcji druku
 • ręczny proces cięcia pracy na ręcznym trymerze do papieru
 • ręczny zabezpieczenia oraz pakowania gotowego produktu

Jak widać nasi rzemieślnicy druku pracują na efekt końcowy na każdym etapie produkcji. Uważamy, że tylko przy takim podejściu do spraw wydruków oraz tylko przy zastosowaniu właściwych papierów prace mogą zostać przekazane klientowi. Nasza Manufaktura świadczy pełne wsparcie dla klienta podczas całego procesu technologicznego.

Dzięki znajomości naszych papierów oraz branży archiwalnej mamy odpowiednią wiedzę by przygotować prace do każdego archiwum jak i przeznaczone na rynek sztuki. Jak zawsze na dobry wydruk składa się wiele czynników takich jak doświadczenie, znajomość tematu wydruków oraz miejsce które przelewa swoją miłość na papier.

Manufakturo-holicy czyli dla stałych bywalców

Manufakturoholicy to nowa grupa naszych klientów. To osoby, które poznały nasze zafascynowanie papierem, które rozumieją naszą miłość do procesu tworzenia wyjątkowych rzeczy oraz polubiły nasz zespół rzemieślników na tyle, by spotykać się z nami kilka razy w miesiącu.

Manufaktura wydruku dla stałych klientów organizuje szkolenia tematyczne, pokazy nowych wybranych papierów oraz spotkania poznawcze dla zagorzałych bywalców poszukujących kontaktu z sztuką Fine Art.

Podczas naszych zamkniętych spotkań dla grup maksymalnie 10 osobowych organizujemy:

 • szkolenia tematyczne z zakresu doboru podłoży pod druk artystyczny
 • szkolenia z tematu zarządzania barwą
 • szkolenia z zakresu procesu tworzenia druku w Manufakturze Wydruku
 • spotkań towarzyskich dookoła fotografii i sztuki
 • wspólnych wypraw w różne zakamarki Polski

Chcesz zapytać się lub zamówić wydruki Fine Art i Giclée?
[Napisz do nas czego szukasz a odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy]

Chcesz dowiedzieć się odrobiny więcej o Giclée i Fine Art?
[Poznań różnicę między Giclée a Fine Art w druku artystycznym