Wydruki artystyczne prowadzą do poznania zagadnień związanych z ich przechowywaniem oraz prezentacją. Wiemy jak istotnym elementem jest właściwy obiekt przeznaczony do ekspozycji sztuki. Pełną ofertę naszych wydruków artystycznych dla galerii można znaleźć tutaj [Wydruki Artystyczne]

Dzięki znajomości zagadnień archiwizacji oraz kolekcjonowania sztuki oraz naszego zafascynowania Galeriami oraz Muzeami w naszej ofercie znajdziecie doradztwo znacznie szersze aniżeli same wydruki artystyczne.

Badanie Środowiska w Galerii oraz Archiwum

Zajmujemy się okresowymi badaniami warunków panujących w miejscu ekspozycji oraz przechowywania sztuki. Dzięki doświadczeniu z wydrukami o wartości archiwalnej oraz fotografią analogową mamy niezbędną wiedzę do "pomocy" ratowania dziedzictwa kulturowego. Ten aspekt jest dla nas szczególnie istotny.

Dzięki doświadczeniu w projektowaniu oraz badaniu archiwów i miejsc prezentacji sztuki możemy zaoferować specjalistyczne usługi badania środowiska.Dzięki naszej pomocy poznasz warunki panujące w pomieszczeniach muzealnych. Od temperatury, przez wilgotność, wartość natężenia światła czy ilość promieniowania UV oraz IR.

Prowadzimy zarówno pierwsze pomiary po budowie nowego lokalu jak i badania okresowe.

Pamiętaj, że w galerii badania okresowe powinno się robić minimum raz na 5lat a w instytucjach muzealnych oraz prywatnych archiwach raz na 2lata.

Badania oświetlenia eksponatów oraz bezpieczeństwa sztuki

Manufaktura wydruku posiada również w swojej ofercie pomoc w badaniu oświetlenia panującego w galerii. Obok samego procesu budowania oświetlenia, sam proces badania jest obowiązkową usługą dla każdej galerii oraz archiwum sztuki.

Dzięki skorzystaniu z naszych usług możliwe jest oszacowanie jakości oświetlenia oraz wpływu warunków panujących w galerii czy archiwum na eksponaty tam przechowywane.

Ważne dla każdej galerii: [Więcej informacji o badaniach oświetlenia dla galerii]

Projektowanie Oświetlenia

Wiemy jak przygotować dobrą wystawę. Jak oprawić wydruki artystyczne oraz jak zaprezentować je podczas wystawy. Tego typu wiedza była dla nas podstawą podjęcia wysiłku jakim było poznanie zagadnienia oświetlenia galeryjnego oraz zabezpieczenia wydruków w archiwach.

Znamy się na prezentacji oraz ochronie zdjęć. Jednocześnie nasz zespół tworzy projekty oświetlenia dla galerii oraz instytucji muzealnych. Wiemy czym są standardy, co to D50 oraz znamy starannie wyselekcjonowanych producentów światła.

Dzięki naszej pomocy twój lokal zdobędzie profesjonalny projekt oświetleniowy gotowy do wdrożenia. Zajmujemy się pełnym wsparciem projektowym dla powierzchni wystawienniczych. Zaprojektowaniem, przedstawieniem koncepcji, wizualizacji 3D oraz przygotowaniem oferty kosztowej na rozwiązania dla twojej galerii lub archiwum.

Nie jesteśmy tylko teoretykami oświetlenia. Naszą wiedzę teoretyczną przekuwamy na wiedzę z zakresu produktów oświetleniowych dostępnych na rynku Polskim i Europejskim. Nie sprzedajemy obietnic, których nie potrafimy dotrzymać. Tworzymy dla ciebie pełny gotowy produkt projektu, doradztwa oraz pomocy w procesach produkcyjnych.