Przebieg procesu weryfikacji autentyczności wydruku artystycznego

with Brak komentarzy

Jak przebiega proces weryfikacji autentyczności wydruku artystycznego? Jest to odwieczny problem podczas zakupu prac archiwalnych. Nasz proces został stworzony z myślą o szybkim i bezproblemowym stwierdzeniu, iż praca sprzedawana lub katalogowana jest autentyczna.

Bardzo ważnym elementem podczas sprzedaży prac artystycznych jest weryfikacja ich autentyczności. Manufaktura wydruku ma proces akceptowalny przez wszystkie międzynarodowe galerie oraz muzea.

Zobaczcie jak nasza firma pomaga w sprzedaży prac artystycznych poprzez zbudowanie podwójnego systemu weryfikacji.

Wystawienie certyfikatu autentyczności wydruku

Wpierw artysta zleca u nas wydruki Fine Art lub Giclee. Wraz z wydrukiem jest możliwość otrzymania certyfikatu autentyczności. Certyfikat taki zawiera wszystkie dane dotyczące procesu druku, daty wykonania oraz wszystkich mediów jakie zostały użyte.

Certyfikat wraz z podpisem jednego z naszych rzemieślników druku (wykonującego wydruk) trafia wraz z wydrukiem do artysty. Na tym jednak nie kończy się nasza rola. Jednocześnie każdy certyfikat trafia do naszej bazy kolekcji zgodnej z międzynarodowym standardem Dublin Core.

W bazie oprócz certyfikatu znajdzie się również sygnatura drukarza, sygnatura numerowa wydruku (lub serii) oraz wszelkie dane związane z procesem wykonania pracy. Jednocześnie Manufaktura nie udostępnia wszystkich danych związanych z oznaczeniami pracy wykonanymi na potrzeby certyfikacji. Są one możliwe do weryfikacji w przyszłości.

Artysta sprzedaje pracę z certyfikatem

Kolejnym krokiem jest sprzedaż pracy wraz z certyfikatem do niej dostarczonym. Należy tutaj pamiętać, iż niedozwolona jest sprzedaż pracy bez certyfikatu wystawionego do danego wydruku. Certyfikat ten ma za zadanie oprócz świadczenia autentyczności również chronić kupującego i sprzedającego.

Warto dodać, iż tego typu certyfikat jest wymagany w większości europejskich galerii i praktycznie w każdym muzeum sztuki.

Sprawdzenie autentyczności z bazą Manufaktury Wydruku

Osoba kupująca wtedy może przesłać do manufaktury kopię certyfikatu oraz fotografię wydruku artystycznego prosząc o potwierdzenie certyfikacji.

Dzięki sygnaturom oraz samemu certyfikatowi sprawdzamy czy w naszej bazie kolekcji znajduje się dany wydruk oraz czy praca posiada wszelkie oznaczenia zgodne z oryginałem oraz czy certyfikat jest właściwym dokumentem sprzedażowym.

Po pozytywnym przejściu certyfikacji nasza firma przesyła potwierdzenie certyfikacji oraz umożliwia pobranie opisu i sygnatur pracy w formacie zgodnym z jednym z międzynarodowych standardów jak