Platine Fibre Rag – półmat od Cansona

with Brak komentarzy

Nowy produkt od marki Canson czyli Canson Platine Fibre Rag o gramaturze 310g, to nowy papier w ofercie Manufaktury Wyrduków. Czyli 100% bawełny i niesamowite kolory.

Dla wszystkich poszukujących wyśmienitych papierów półmatowych o niesamowitej czerni oraz fantastycznym odwzorowaniu kolorów proponujemy produkt, który niedawno trafił do oferty Canson’a.

Po pierwszych kilkunastu miesiącach testowania ten papier faktycznie jest niesamowitym produktem. Manufaktura wydruku wykorzystuje ten papier z rosnącym zainteresowaniem wśród naszych artystycznych odbiorców wymagających najwyższej jakości wydruków.

Nim zdecydowaliśmy się na wprowadzenie go do naszej oferty testowaliśmy papiery z różnego typu fotografią i grafiką. Idealny kompromis między archiwalnym matem a połyskiem.

Od 2015 roku papier jest u nas oficjalnym produktem dla wszelkich wydruków półmatowych. Gramatura, jakość, wrażenia dotykowe oraz wizualne – pod tymi walorami nasi rzemieślnicy druku mogą się podpisać.

Faktura papieru jest wyrazista ale nie męczy oka, kolory same chcą wyskoczyć poza wydruk. Polecamy dla wszystkich fotografików lubiący „old-look” w cyfrowej odsłonie wydruków wielkoformatowych. Oczywiście pełna bezkwasowość materiałów jest tu olbrzymim atutem dla wszystkich poszukujących archiwalnej jakości.

Papiery oczywiście dla najbardziej wymagających twórców poszukujących bezkompromisowych wydruków artystycznych.

Oto film promujący ten nowy papier:

Opis tego materiału wg. firmy Canson:

Platine Fibre Rag to kombinacja oryginalnego papieru Platinum (100 % bawełny), który istnieje w ofercie Canson od wielu lat i papieru do tradycyjnej fotografii. Najnowszej generacji mikroporowata warstwa powlekająca sprawia, że tradycyjny papier wykorzystywany w ciemni można teraz używać do druku cyfrowego

Platine Fibre Rag zapewnia estetykę i wrażenie tradycyjnego papieru fotograficznego FB (fibre based), mając idealnie biały odcień bez zastosowania optycznych wybielaczy, które źle wpływają na żywotność zdjęć cyfrowych.

Platine Fibre Rag posiada najwyższy poziom współczynnika Dmax i zapewnia wyjątkowy zakres szarości co sprawia, że papier ten może być wybierany zarówno do drukowania fotografii czarno – białej jak i kolorowej.

Charakterystyka i zalety produktu

  • 100% bawełny
  • Odporny na wodę
  • Extra biel bez optycznych wybielaczy aby zachować swój odcień przez długi czas

Zapewnia oczekiwaną przez muzea i galerie sztuki długowieczność zgodnie z normą trwałości ISO 9706:

  • Rezerwa alkaliczna zapobiega zniszczeniom powodowanym przez wpływ czynników atmosferycznych zwiększa trwałość wydruku
  • Gwarancja bezkwasowości, aby zapobiec degradacji papieru