Oprawa wydruków jest ważna. Czyli co warto wiedzieć?

with Brak komentarzy

Ten wpis poświęcamy oprawie wydruków artystycznych. Oto krótkie ABC dotyczące sposobów oprawiania waszych wydruków fotografii i grafiki. Wiemy jak bardzo lubicie oprawiać swoje prace by cieszyć się ich jakością przez wiele lat.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając oprawę?

To bardzo obszerne pytanie. Jednocześnie jest dość trudne do wyjaśnienia gdyż każdy z was ma inne potrzeby oraz poszukuje czegoś innego.

Postaramy się podopowiedzieć w tej publikacji kilka ciekawostek oraz porad związanych z oprawianiem wydruków artystycznych oraz zdjęć wielkoformatowych.

Oprawa jest jednym z kolejnych elementów podczas tworzenia wystaw lub wyposażenia wnętrz.

Jeśli jest to Passepartout to

Sprawdź jakiej grubości jest karton. Dowiedz się, czy jest to produkt bezkwasowy. Staraj się dobierać wydruk i Passepartout od jednego producenta (my np. proponujemy wydruki i Passepartout na materiałach marki Canson).

Nie oszczędzaj na Passepartout jeśli praca będzie ma cieszyć przez wiele lat. Źle dobrany karton może zniszczyć twój wydruk w ciągu 2-3lat. Staraj się, też nie kleić pracy materiałami zawierającymi odczyn kwasowy.

Jeśli jest to rama to

Staraj się używać ram o minimalnej ilości kleju. Dowiedz się, czy materiały, które zostały wykonane mogą mieć jakiś wpływ na pracę oprawianą. Nie oszczędzaj na ramie jeśli jest kupowana na dłużej.

My sprzedajemy ramy wykonane ręcznie, włącznie z procesem malowania. Nasze ramy są zbijane oraz nie wykorzystują materiałów o odczynie kwasowym. Nie oferujemy również ram, które nie posiadają filtru UV po stronie szyby lub plexi.

Zawsze oferujemy produkty, które spełniają nasze standardy jakości. Nie chcemy łączyć naszych wydruków z oprawą, która nie pomoże w ich prezentacji. Pamiętać tu należy, iż połączenie wydruku, passpartout i ramy musi tworzyć całość. Dobrze, by było gdyby ta całość była piękna i atrakcyjna dla oka.

Pamiętaj, iż nawet jeśli sprzedajesz swoją pracę oprawioną, jakość oprawy w tym i ramy reklamuje Ciebie i Twoje Nazwisko.