Manufaktura wydruku

with Brak komentarzy

Manufaktura wydruków to zakład świadczący usługi tworzenia niesamowitych wydruków fotograficznych w dużym formacie. Nasza firma tworzy wydruki w nowoczesnych technologiach korzystając z dobrodziejstwa klasycznych, niepowtarzalnych papierów.

manufakturaJesteśmy grupą rzemieślników, dla których druk wciąż jest pełen życia oraz jest najważniejszym medium dla każdego artysty fotografa, grafika czy malarza. Oferujemy pełny zakres wsparcia podczas wyboru odpowiedniego papieru oraz dobrania sposobów oprawy i ekspozycji prac.

Manufaktura Wydruku to zespół rzemieślników druku pracujący w pocie czoła nad każdą pracą, która trafia do naszej pracowni. Nad ekspresowe terminy stawiamy sobie jakość, która musi powstawać według ściśle ustalonego ręcznego procesu technologicznego.

Oto jak wygląda nasz proces technologiczny oraz przygotowanie do druku prac nam powierzonych:

  1. Poznanie potrzeb klienta, analiza przeznaczenia wydruku oraz sprawdzenie plików nam powierzonych.
  2. Dobór podłoży pod wydruki próbne oraz przygotowanie do druku właściwego.
  3. Selekcja podłoża właściwego oraz druk gotowej pracy.
  4. Ręczny proces inspekcji druku minimum przez jednego rzemieślnika manufaktury wydruku.
  5. Ręczny proces docinania podłoża pod właściwy format pracy.
  6. Ponowny ręczny proces inspekcji gotowej pracy.
  7. Ręczny proces zabezpieczenia pracy oraz spakowania gotowego produktu.
  8. Odnotowanie przygotowania pracy do wysyłki oraz jej wysyłka.

Manufaktura Wydruku już wiele lat temu postawiła na ręczny proces tworzenia druków wielkoformatowych. Jesteśmy pewni, że tylko starannym przygotowaniem pod fachowym okiem naszych rzemieślników druku produkt gotowy będzie mógł być zaliczony do sztuki.

Każdorazowe zlecenie trafia do naszego zeszytu zleceń, w którym zawieramy takie informacje jak numer seryjny wydruku, kto przygotował wydruk, na jakim podłożu został wydruk przygotowany, miejsce składowania wydruków próbnych oraz przeznaczanie prac. Co ciekawe ten proces również jest ręczny a archiwum przechowywanie jest tylko i wyłącznie w formie papierowej.