Jak odmienić wnętrze biura?

with Brak komentarzy

Biuro jest wizytówką każdej firmy, która zapraszam partnerów, gości, kontrahentów do swoich przestrzeni pracy. Jeśli zastanawiasz się jak odmienić wnętrze swojego biura oto kilka porad.

A więc chcesz odmienić swoje biuro? Warto zacząć od początku. Przede wszystkim jasne pomieszczenia. Jeśli dostęp do światła dziennego jest utrudniony warto rozważyć oświetlenie sztucznym źródłem światła.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach utrzymania dobrym wyborem będzie oświetlenie LED. Początkowy koszt zakupu jest wyższy ale w przyszłości zaoszczędzisz na kosztach utrzymania oraz na wymianach źródła światła (żarówek).

Gdy oświetlenie zostało przystosowane pod miejsca pracy oraz ogólny feel pomieszczeń biurowych warto zadbać o wyposażenie. Meble, podłogi czy kolory ścian to ważny element dla budowy miłego dla oka oraz przyjemnego do pracy środowiska.

Uzupełnij wnętrze sztuką

To jest ten element, który potrafi zamienić Twoje miejsce ze zwykłych pomieszczeń biurowych w niesamowite przeżycie dla osób odwiedzających. Proponujemy wybrać zdjęcia lub akwarele.

Oczywiście sztuka jest bardzo kosztowną inwestycją. Dobrą alternatywą będą wydruki fotograficzne przygotowane z dostarczonych plików. Przygotowanie wyśmienitej pracy to koszt ok. 200-300zł za wydruk wielkości A3. Koszt ręcznie przygotowanej ramy to kolejne 200zł oraz Passepartout w kwocie 70zł.

Sumując kupujesz pracę w cenie 500-600zł to nie dużo w stosunku do oryginalnych dzieł sztuki, które potrafią kosztować powyżej 5000zł za podobnej wielkości prace.

Ale co z jakością?

Profesjonalne wydruki to prace na lata… na bardzo długie lata, gdyż praca przetrzymywana w ramie z filtrem UV będzie cieszyć nasze oko nawet 200lat.

Czym powinno charakteryzować się biuro?

  • wygląd musi być spójny z marką
  • umeblowanie powinno być ergonomiczne
  • naturalne kolory sprzyjające pracy
  • modny minimalizm

Od czego się odchodzi we wnętrzach biurowych?

To jest oczywiście dyskusyjne zagadnienie, ale ze współpracy z naszymi zaprzyjaźnionymi designerami oto kilka uwag, czego się raczej już nie stosuje.

  • wykładzin podłogowych – utrzymanie wykładziny w czystości oraz dobrym stanie jest bardzo trudne
  • tapety i fototapety – tych elementów nie daje się już do przestrzeń biurowych
  • otwartych przestrzeni – tutaj nadal jest rozdzielenie trendów, jednak otwarte biura wg. ostatnich badań nie sprzyjają zwiększeniu wydajności

foto. źródło http://adorable-home.com/add-color/creative-and-outstanding-office-design-8220