Często zadawane pytania o wydruki fotografii

Znajdziecie tu najczęściej zadawane pytania do Manufaktury Wydruku. Jeśli nie ma tu nurtującej dla Ciebie odpowiedzi zapraszamy do skorzystania z naszego [kontaktu].

Jak zamówić wydruki artystyczne?

Zamówienia można składać przez stronę kontaktową [kontakt] lub [prostego formularza zamówień]. Można też wcześniej zadzwonić pod numer Marcina 884810204, który dodatkowo opowie o całym procesie. Podstawową wartością naszej firmy jest pełne zaangażowanie w proces tworzenia wydruków. Doradzimy, podpowiemy oraz wydrukujemy Twoje wydruki artystyczne.

Kto może być waszym klientem?

Manufaktura Wydruku to miejsce obsługujące rynek artystyczny. Tworzymy nasze wydruki dla twórców sztuki. Obsługujemy artystów, galerie oraz pracownie artystyczne.

Jaki jest czas wykonania i dostarczenia wydruku?

Wydruki artystyczne tworzymy w przeciągu 2-3dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Maksymalny termin na większe zamówienia wydruków artystycznych to 7 dni roboczych. Proces przygotowania wystawy z pełną obsługą oprawy i wydruków artystycznych fotografii może przedłużyć całość do nawet 3 tygodni. Proszę pamiętać, iż każdy element produkowany jest ręcznie z dbałością o szczegóły. Nie można przyśpieszyć powstawania sztuki!

Jaka jest różnica między papierami FineArt a Archiwalnymi?

Papiery FineArt są papierami o wytrzymałości 40-50lat, nadające się do szerokiego zastosowania artystycznego. Papiery Archiwalne są papierami z najwyższej półki papierów artystycznych. Ich wytrzymałość sięga nawet 250lat*. Są to papiery przeznaczone do wydruków Giclee oraz na najbardziej wymagające wydruki kolorowe i czarnobiałe.

*wartość uzależniona od warunków przechowywania wydruków.

W jakiej przestrzeni barwnej dostarczyć zdjęcia?

AdobeRGB jest najwłaściwszą przestrzenią dla wydruków artystycznych. Prace można również dostarczyć w przestrzeni sRGB. Najlepszą rozdzielczością będzie 360dpi.

Chciałbym sprezentować wydruki czy jest to możliwe?

Oczywiście. Sztuka jako prezent jest u nas możliwa. Przesyłamy wydruki artystyczne do osoby obdarowanej. Rozliczenie prezentu pozostaje jednak po stronie osoby zamawiającej. Dla dopełnienia podarunku możemy zaproponować piękne obramowania. Odpakowany produkt jest gotowy do powieszenia zaraz po odpakowaniu.

Co wyróżnia „Manufakturę Wydruku” na tle konkurencji?

Manufaktura wydruku to ludzie, którzy tworzą wydruki artystyczne o wartości kolekcjonerskiej. Manufaktura wydruku to doradztwo, pomoc w wyborze oraz przemiły kontakt i obsługa. To wydruki dla artystów, galerii, kolekcjonerów i mecenasów sztuki.

Dla nas liczy się wzajemny dialog oraz zrozumienie Twoich potrzeb. [o procesie zamówienia]

Nie mamy wielkiego studia, własnej galerii, nie znajdziesz nas w centrach handlowych. Manufaktura wydruku to doradztwo, pomoc w wyborze oraz przemiły kontakt i obsługa.

Manufaktura oszczędza Twój czas. Zajmujemy się drukiem i wysyłką, oprawą indywidualną oraz organizacją wystaw fotograficznych. Zajmujemy się sprawami, którymi dotychczas artysta zajmował się sam. Teraz robimy to my.

Jakie formaty plików przyjmujecie do druku?

W kompresjach bezstratnych: TIFF, BMP, GIF oraz kompresjach stratnych: JPEG, JPEG2000. Radzimy używanie kompresji bezstratnych dla lepszej jakości druku.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak. Na każdy oferowany produkt wystawiamy fakturę.

Jak wysyłacie wydruki?

Wydruki wysyłamy tylko za pomocą firm kurierskich. Nie chcemy aby wydruki artystyczne zaginęły w podróży do artysty. Nasze wydruki pakujemy w tuby z grubego kartonu zapewniające bezpieczeństwo na każdym etapie transportu.

Czy mogę zamówić ramy? I gdzie to zrobić?

Tak. Mamy w ofercie bardzo szeroką ofertę ram Aluminiowych i Drewnianych. Niestety każda rama wykonywana jest ręcznie pod wymiar klienta. W celu wyboru i zamówienia ram prosimy o [kontakt]. Pomożemy dobrać odpowiednią oprawę do jej przeznaczenia. Prześlemy również katalogi ram.

Czy archiwizujecie nadesłane projekty?

Standardowo przez okres trzech miesięcy. Jeśli jest potrzeba możemy prace archiwizować dłużej lub nie archiwizować ich.

Zależy mi na czasie. Jaki jest najkrótszy okres oczekiwania?

Jesteśmy manufakturą i każdy wydruk oraz oprawę robimy ręcznie. Jeśli szukasz ekspresowej realizacji prosimy o [kontakt] w celu poznania najszybszego możliwego terminu realizacji.

Obsługę zapytań telefonicznie prowadzi Marcin pod numerem 884810204