Druk fotografii to nic innego jak inny sposób utworzenia fotografii w formie odbitki na papierze. Dzięki wybraniu druku na specjalnych papierach przy wykorzystaniu specjalnych tuszy dostaniemy nasze zdjęcia w pięknej kolorystyce oraz niesamowicie trwałe. Istotą druku fotografii jest takie przeniesienie obrazu na papier by pokazać jak najwięcej szczegółów, kolorów lub najbardziej oddać piękno fotografii czarno-białej.

Chcesz zapytać się lub zamówić wydruki Fine Art i Giclée?
[Napisz do nas czego szukasz a odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy]

Dlaczego warto drukować zdjęcia a nie zlecać w punkcie foto?

FineArtBarytaSatinBo dostaniemy zdjęcia znacznie ładniejsze aniżeli te wykonane w punkcie foto. Bo będziemy mogli cieszyć się nimi przez wiele następnych lat. Możemy drukować zdjęcia na różnych papierach znanych bardziej z zajęć plastyki aniżeli zwykłych punktów fotograficznych.

Jeśli pójdziesz do galerii tam na pewno zobaczysz właśnie profesjonalne wydruki. Ładniejsze prace powstaną właśnie podczas drukowania, gdzie kładzie się nacisk na wierne oddanie kolorów i szczegółów.

Będziemy mogli zobaczyć nasze zdjęcia nie tylko na papierach matowych, półbłyszczących i błyszczących. Otwiera się przed nami milion możliwości. Od papierów w dotyku fotograficznym, aż po papiery o fakturze bloku technicznego czy rysunku.

Wyobraź sobie, że Twoje zdjęcie zostanie wydrukowane na papierze wyglądającym jak artystyczna akwarela. Czyli matowym papierze, bardzo grubym o chropowatej powierzchni. A może chcesz dodać odrobinę pazura do fotografii kolorowej? Może skorzystasz z papieru perłowego dodającego odrobinę perłowego połysku do Twojego zdjęcia? To też jest możliwe.

 

Odrobinę więcej o różnych papierach w prostych słowach czyli to co chcesz dostać?

Wydruki FinePhoto

Jeśli zdecydujesz się na standardowe papiery fotograficzne to wydruk, który dostaniesz będzie:

 • idealny do twojego domu
 • będzie taki sam przez kolejne 70-80lat czyli dłużej niż zdjęcie z punktu foto
 • kolory będą piękniejsze od tych z fotolabu
 • czerń na fotografii będzie bardziej wyeksponowana
 • będą świetnym prezentem
 • będą bardzo miłe w dotyku
 • idealnie nadają się do albumu czy ramy

Masz możliwość wyboru matu, półmatu, błysku i perły.
Masz możliwość zrobienia dużych powiększeń (np. w wielkości A3)

Fine Art & Giclée

Jeśli chcesz sprzedawać swoje zdjęcia lub mieć najlepsze możliwe odbitki u siebie w domu.

 • Giclée - to nic innego jak wydruki tak dobre jak oryginalne obrazy lub odbitki zrobione w ciemni
 • twoje zdjęcia będą takie same przez kolejne 250lat
 • jakość wydruków jest tak wysoka, iż nadają się do sprzedaży
 • jeśli chcesz wystawiać prace w galerii to na pewno będą się pytali o te wydruki
 • gdy szukasz prezentu najbardziej luksusowego
 • chcesz stworzyć prace o charakterze artystycznym
 • gdy szukasz ciekawej faktury pokrywającej zdjęcie
 • te wydruki najbardziej przypominają oryginały (np. reprodukcje)

Możesz wybrać papiery o różnej fakturze, przypominające np. akwarele.

Chcesz zapytać się lub zamówić wydruki Fine Art i Giclée?
[Napisz do nas czego szukasz a odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy]

Słowniczek wydruków artystycznych:

Papier bezkwasowy - oznacza to, iż papier został wykonany w procesie, który nie zawiera różnego typu substancji kwaśnych. Jest to papier, który pozwoli zachować kolory wydruków nawet do 250lat!

Papier archiwalny - jest to papier do zastosowań artystycznych. Tego typu papiery stosuje się do wydruków dla muzeum, galerii oraz do wydruków przeznaczonych na sprzedaż. Papiery archiwalne są również papierami bezkwasowymi. Wydruki na papierach archiwalnych zachowują barwy do 250lat.

Tusze pigmentowe - są to tusze stosowane do druku najwyższej jakości fotografii oraz grafiki. Dzięki zastosowaniu pigmentów kolorystycznych są odporne na działanie wody oraz promieni słonecznych (nie tracą koloru na słońcu). Tusze te stosuje się w procesie wydruku artystycznego.

Giclée - prace o największej dokładności. Najczęściej słowo "Giclée" odnosi się do wykonanej reprodukcji dzieł sztuki, której jakość dorównuje pracy oryginalnej. Wydruki Giclée tworzy się na potrzeby wystaw, kolekcjonerskiej sprzedaży lub dla prac najwyższej jakości. Do wydruków typu Giclée stosuje się podłoża archiwalne najwyższej jakości oraz tusze pigmentowe.