Cenimy bezpieczeństwo powierzonych nam zdjęć

with Brak komentarzy

Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo swoich zdjęć to dobrze się składa, gdyż my również cenimy sobie bezpieczeństwo Twoich danych. Nasze pamięci masowe NAS w firmie nie są podłączone do internetu.

net-gear-ready-nasWiemy jak ważne jest by prace artystyczne powierzone pracowni druku nie wędrowały nigdzie po sieci. Zdecydowaliśmy się na zbudowanie bezpiecznego miejsca gdzie przechowujemy dane naszych klientów. Pierwszym etapem było odłączenie całej instalacji od internetu oraz izolacja urządzeń NAS od możliwych awarii typu zalanie, przepięcie czy pożar. Staramy się by Twoje dane były z nami bezpieczne – nie pracujemy w chmurze.

Jak wygląda proces odczytu i zapisu danych

Powierzone nam dane na płycie, pamięci przenośnej lub wysłane mailowo są przegrywane na bezpieczną pamięć zewnętrzną szyfrującą dane kluczem 256bit. Dzięki takiemu szyfrowaniu jedynym sposobem ich odzyskania jest ponowne użycie klucza przypisanego do pamięci zewnętrznej. Po zaszyfrowaniu pliki trafiają do katalogu klienta znajdującego się na pamięci masowej NAS.

Tutaj pliki w spokoju oraz bezpieczeństwie czekają na ponowne ich wykorzystanie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, możemy zagwarantować, iż dostęp do plików klienta ma tylko dedykowany rzemieślnik druku. Nikt inny w firmie nie może odkodować powierzonych plików bez skorzystania z osobistego klucza bezpieczeństwa.