Canson wprowadza na rynek nowe papiery fotograficzne

with Brak komentarzy

Canson® ogłasza wprowadzenie na rynek dwóch nowych papierów fotograficznych w ramach gamy Canson® Infinity: Baryta Photographique 310 g/m2 i Photo HighGloss Premium RC 315 g/m2.

artist-canvas-water-resistant-matte-390gRozwijając gamę Canson®Infinity, Canson® oferuje w ramach gamy papierów artystycznych do zadruku digital dwa nowe papiery fotograficzne o jakości odpowiadającej wymaganiom muzeów: Baryta Photographique 310 g/m2 i Photo HighGloss Premium RC 315 g/m2.

Baryta Photographique 310 g/m2 to autentyczny papier barytowy stworzony do technologii inkjet. Złożony z włókien alfa-celulozowych, bezkwasowy śnieżnobiały papier pokryty warstwą bieli barytowej taką samą jak tradycyjne papiery srebrowe oraz warstwą powlekająca przyjmującą kolorowy atrament. Ten odpowiadający pod względem jakości wymaganiom muzeów papier, zapewnia wrażenie i estetykę oryginalnego papieru barytowego oraz długowieczność zgodnie z normą trwałości ISO 9706.

Odporny na wodę i natychmiastowo schnący Baryta Photographique zapewnia niezwykle głęboką czerń i wspaniałą ostrość obrazu. Idealny do czarno-białych fotografii, zwłaszcza do portretów.

Photo HighGloss Premium RC 315 g/m2 składa się z idealnie gładkiego, bezkwasowego papieru z włókien alfa-celulozowych pokrytego warstwą polietylenu i mikroporową warstwą przyjmującą tusz. Ten wyjątkowo biały papier posiada aktualnie najwyższy stopień połysku wśród papierów fotograficznych RC dostępnych na rynku. Photo HighGloss Premium RC został opracowany tak, aby spełnić najwyższe wymagania w zakresie trwałości i przestrzegania norm ISO 9706.

Photo HighGloss Premium RC jest kompatybilny z drukarkami na tusz pigmentowy i barwnikowy, natychmiastowo schnie i jest odporny na wodę. Zapewnia żywość kolorów i głęboką czerń, połączoną z wspaniałą ostrością obrazu z rozdzielczością aż do 5760 dpi oraz szeroką gamę kolorów, co sprawia, że produkt ten jest wybierany w celu tworzenia zachwycających kolorowych zdjęć.

Zarówno papier Baryta Photographique i Photo HighGloss Premium RC dostępne są w arkuszach (A4, A3, A3+, A2) i rolkach (43cm, 61cm, 91cm, 111cm szerokości) i będą dystrybuowane w specjalistycznych sklepach fotograficznych od października 2009 roku. Profile ICC dla drukarek HP, Epson and Canon są dostępne bezpłatnie na stronie www.cansoninfinity.com.

O firmie Canson

Canson jest światowym liderem w produkcji i dystrybucji papieru artystycznego. Od roku 1557 papiery takie jak Arches®, Montval®, Mi-Teintes® były doceniane przez artystów na całym świecie takich jak Picasso, Matisse, Ingres, Warhol, czy Goya. Wraz z rozwojem technologii druku, Canson wprowadził media przygotowane do drukarek inkjet a także nową generację papierów i płócien do drukowania fotografii i Digital Fine Art.