Aleksandra Tubielewicz – grafika to sztuka

with Brak komentarzy

Aleksandra Tubielewicz (ur. 1990 w Warszawie). W 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od 2011 pracuje pod kierunkiem prof. Andrzeja Węcławskiego na specjalizacji Grafika Artystyczna. Jej prace można było oglądać na kilkunastu wystawach w całym kraju.

aleksandra-tubielewiczW 2012 roku założyła KISSPRINT – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Artystycznej przy Warszawskiej ASP.

Specjalizuje się w tradycyjnych technikach druku wypukłego (linoryt / akwaforta ) oraz druku płaskiego (serigrafia).

Czym jest dla mnie grafika?

JEŚLI WIEDZIAŁABYM WCZEŚNIEJ, CO DOKŁADNIE POWSTANIE, NIGDY NIE ZROBIŁABYM ŻADNEJ GRAFIKI.

Grafika warsztatowa albo artystyczna – tak lubię ją nazywać – to w moim przypadku proces. Zaczyna się od myśli, zwrócenia uwagi na to, co chcę przekazać, gdzie i kto ją zobaczy, jaką reakcje wywoła. Później przychodzi czas na warsztat, czyli dobranie materiałów, techniki i podłoża, koloru farby, formatu, sposobu ekspozycji. Na końcu pojawia się to, co najbardziej ekscytujące, bo też w jakiejś mierze przypadkowe – scalenie całości, czyli odbicie, często odbicie tego, czego nie widać. Niejednokrotnie okazuje się że efekt końcowy i sama ekspozycja, idzie dużo dalej i mówi dużo więcej niż mogłam się spodziewać. Jeśli wiedziałabym wcześniej, co dokładnie powstanie, nigdy nie zrobiłabym żadnej grafiki.

www.olatubielewicz.pl